Margot

Dwa słowa odnośnie wczorajszych wydarzeń w Warszawie związanych z aresztowaniem aktywistki Margot

1

Margot za swoje czyny (zniszczenie homofobicznej furgonetki i pobicie kierowcy) będzie musiała odpowiedzieć.

Jednak wczorajsze zamieszki uważam ,że powstały z winy policji.

Margot sama,dobrowolnie chciała się oddać w ich ręce Zostało to zignorowane.Dopiero po jakimś czasie z zaskoczenia nastąpiło aresztowanie

Policja jakby z premedytacja swoje działania tak przeprowadziła,żeby młodzi ludzie ulegli wzburzeniu.
Teraz jeszcze prawa strona ma ubaw ,bo przecież „Margot to chłop nie baba” i pewnie niezłe  „przyjrmności”w więzieniu na nią czekają.

Tu proszę przykład.

Pan ,który podobno jest częstym gościem telewizji publicznej,który systematycznie pokazuje relacje ze swoich wizyt i modlitw na Jasnej Górze.

Przy okazji stronę przeciwna nazywa dziczą,a Margot życzy tego co widać na screenie (już skasowany).

W niedzielę znowu klęknie w kościele i z nabożnym, wyrazem twarzy do Boga sie będzie zwracał

2

Policja jeżeli chodzi o ludzi ze skrajnej prawicy to jakoś traktuje ich łagodniej,nie potrafi się z nimi rozprawić.

Ale młodych ludzi z tęczowymi flagami to z przyjemnością o glebę ciska.Bo ma na to przyzwolenie,bo to się władzy podoba.

Aresztowano 48 młodych osób.

Widzę teraz absolutne nakręcanie nienawiści w stosunku do mniejszości.Dlatego solidaryzuje się z nimi!!!

21 myśli w temacie “Margot

 1. Jeśli będziesz miała siły przeczytaj

  wrzosy.wordpress.com/2020/07/19/nie-zaznasz-spokoju/

  Opisana tam sytuacja, choć na gorąco i bez szczegółów łamie mi serce. Jesteśmy otwarci na bliźnich? Gościnni? Tolerancyjni? Wolne żarty. Chyba mamy fałszywy obraz siebie, jako Polacy :((((

  Polubienie

 2. Nie wiem, nie byłem tam, więc z nikim się nie będę solidaryzował. Poza tym ciekawi mnie:

  Skoro chciała się „oddać w ręce” policji, to co tam robiła reszta osób? Co oznacza, że ” protestujący nie chcieli pozwolić, aby radiowóz z aktywistką odjechał” (za onetem)?
  Czy artykuł 288 §1 KK, to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, że 3 miechy aresztu dla faceta, który pod Rzeszowem wybijał szyby w oknach nikogo nie razi, ani nie dziwi, ale areszt dla osoby niszczącej czyjeś auto to straszne prześladowanie, tylko dlatego, że osoba jest działaczką LGBT?

  Polubienie

  1. Nikt nikogo nie zmusza do solidaryzowania się z drugim człowiekiem.

   Dlaczego tam było tyle osób?Pewnie dlatego,że informacja o aresztowaniu pojawiła się wcześniej.Dano czas,żeby się ludzie zebrali.

   To już było po raptownym dokonanym aresztowaniu.Ona wcześniej osobiście podeszła do radiowozu i nawet chyba w niego pukała.

   Każdy za swój zły czyn musi ponieść karę.Może gdyby wcześniej zainteresowano się tą homofobiczną furgonetką,ale większość ludzi nic w tym złego nie widziała.Można było przewidzieć,że prędzej czy później coś się wydarzy.

   Chodzi mi o to,że to wczorajsze całe wydarzenie było nieudolnie przeprowadzone.Albo niestety tak miało być,żeby przy okazji postraszyć środowisko LGBT i eskalować konflikt.

   Polubienie

 3. Mam nadzieję, że pojawi się spora ilość nagrań z tych wydarzeń, bo w każdym cywilizowanym kraju taka „interwencja” policji musiała by doprowadzić do natychmiastowej dymisji dowódców, może aż do ministra włącznie. Już od pierwszych chwil było przecież jasne, że obie strony dążą do zwarcia i są na nie przygotowane.
  Podobnie wygląda sprawa z tymczasowym aresztowaniem. Sędzia, który wydał zgodę powinien być natychmiast pozbawiony prawa do wykonywania zawodu, bo tym samym świadomie naraził zdrowie i życie aresztowanej osoby.
  Ciekawe co na to „nasz” pan prezydent? Przecież to jego działka … bezpieczeństwo obywateli to coś zupełnie innego od podburzania zgromadzonych.

  Polubienie

 4. Też się z tym środowiskiem solidaryzuję, choć bez nadmiernej gorliwości. Niemnie wydaje mi się, że to był starannie wyreżyserowany teatrzyk. Gdyby policja faktycznie chciała ją od razu aresztować, nie wypuściłaby jej z komisariatu. Dano jej pewnie wezwanie do stawienia się w areszcie w określonym dniu i czasie (dość powszechna praktyka, choć nie zawsze). Policja na ulicy była, ale nie po to, aby ochraniać samo aresztowanie, ale po ta, aby zapobiec zamieszkom. Młodzi lewicowcy, widząc reporterów poczuli wiatr w żagle. W końcu przyszedł rozkaz „z góry”, aby ją jednak aresztować, co też nie było dobrym pomysłem.

  Polubienie

   1. Przecież nikt nie wie, czy Michał Sz. dostał wezwanie do stawienia się w areszcie na posterunku. Być może miał właśnie czekać w domu, aż je dostanie. A że dostanie wiedział, bo znał wyrok sądu.

    Polubienie

   2. Nie mógł czekać w domu, ani go dostać pocztą, gdyż ten człowiek nie ma stałego miejsca zamieszkania. Zresztą furgonetka to jedno, ale jest zapis YT jak on i jego towarzystwo napadli na tego kierowcę – i tego nie da się inaczej nazwać bo powalili go na chodnik i chyba zabrali telefon, choć gość nic nim nie robił, ani nawet się nie bronił, a podejrzewam, że gdyby chciał mógłby tego Margota połamać w kilku miejscach. Ciekawy typek…

    Polubienie

   3. Spokojnie. Nawet jak nie masz stałego miejsca zamieszkania i tak cię znajdą. Choćby po telefonie. Sam się o tym przekonałem. ZUS mnie tak znalazł, więc i sąd może.
    Ja go nie usprawiedliwiam za napad na furgonetkę. Zwracam tylko uwagę na fakt, że furgonetka zakłócała spokój mieszkańcom Warszawy, dlatego ją w końcu odholowano.

    Polubienie

   4. Po tej ostatniej uwadze to rozumiem że Margotowi powinni dać medal za jej zniszczenie i pobicie kierowcy? A w jaki sposób zakłócała spokój?

    Polubienie

 5. Pewnie. Gorzej jak jest tak, jak w wierszu Hemara. 🙂 „Teoria Względności”…
  Ja bym jednak uważał z pochopnym solidaryzowaniem się z kimkolwiek – zwłaszcza że działania Michała Sz. i tej jego kumpeli Madej nie są aż takie przejrzyste.

  Ano dlatego, że na FB (profil „Stop Bzdurom” administrowany m.in. przez Margot) pojawił się taki oto wpis:

  „MARGOT MA 2 MIESIĄCE ARESZTU. ZARAZ PRZYJEDZIE PO NIĄ PSIARNIA. Jesteśmy w siedzibie KPH, Solec 30a. Zwołujemy wszystkich – bądźcie tu z nami zanim ją zabiorą. Teraz!” Więc daruj, ale to chyba nie do końca było tak, że to policja postraszyła środowisko LGBT i chciała eskalować konflikt. Nie wiem też co znaczy „raptowne aresztowanie:, powinni to robić jakoś powoli?

  No właśnie skoro mowa o ciężarówce – co tam dokładnie było wywieszone, bo tego też nie mogę namierzyć?

  Polubienie

  1. Już znalazłem. To co ich pewnie rozwścieczyło, to napis, że wśród osób LGBT 20% przejawia skłonności pedofilne. I tak mi staje od razu przed oczami występ małego Desmonda w Nowym Yorku…

   Polubienie

   1. Niech sobie furgonetka jeździ
    Tylko najpierw dopiszemy ile procent osób heteroseksualnych przejawia skłonności pedofilne.
    I nie zapomnijmy o księżach ,ilu z nich procentowo molestuje i gwałci.I ilu w „nagrodę” na inne parafie jest przenoszonych.

    Może wtedy jeszcze kogoś obok LGBT takie autko rozwścieczy.

    I to na razie tyle,niestety zdrowotnie u mnie dzisiaj raczej marnie

    Polubienie

 6. Wiele osób wypowiadało się po zdarzeniu, że policja zatrzymuje za samą obecność nawet w pobliżu.
  Ciekawe, że nie zatrzymywano nikogo za szubienice w Katowicach i nikogo nie gorszył baner wyborczy Dudy na krzyżu na Giewoncie.
  Oglądałam niedawno serial angielski, gdzie duchowny zegnał się z parafianami z ambony, a tę przystrojono wstęgami w kolorach tęczy…
  Wpis pana Wrony to nie tylko przyzwolenie na przemoc w areszcie, to zachęcanie do tego typu aktów wszędzie!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s